OSK DRIVER istnieje już od 1990 roku, zaufało nam już więc parę pokoleń kierowców, dzięki którym możemy stale się rozwijać i wprowadzać nowatorskie metody szkolenia oraz rozbudowywać ofertę szkoleń i nasz Ośrodek.

Od samego początku prowadziliśmy zajęcia w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim na ul. Pszowskiej, tutaj też znajdował się nasz plac manewrowy oraz biuro. Wszyscy nasi pracownicy, także ci biurowi są instruktorami, którzy chętnie wytłumaczą nurtujące Was pytania z zakresu ruchu drogowego.

Początkowo szkoliliśmy tylko w zakresie kat A- motorem Mińsk :) i B na pojazdach Fiat 126p, z rozrzewnieniem wspominamy te czasy, choć dobrze dla naszych kręgosłupów i wygody pracy, że minęły. Od 1994 roku do naszej oferty weszły też szkolenia na kat. C i CE (szkoliliśmy Starem- ach co to był za wóz :). W 1998 wreszcie zmieniono pojazdy egzaminacyjne na kat. B na Punta, Fiesty, Corsy, aż do obecnie wykorzystywanych na egzaminach i w szkoleniu na kat. B- Toyot Yaris z 6-cio biegową skrzynią. W 2008 roku zakupiliśmy autobus i na dobre rozpoczęliśmy przygodę z nauką „wysokich kategorii”.

2010 rok był dla nas rokiem przełomowym- zmiany przepisów dały nam możliwość otwarcia Ośrodka Szkolenia dla kierowców zawodowych, co skutkowało zacieśnieniem współpracy z jednym z najlepszych stowarzyszeń zajmujących się szkoleniem kierowców w Polsce- e.kierowca.pl. Dzięki e-kierowcy nasze wykłady w formie e-learningu są najlepszą formą uczenia się na egzamin z kwalifikacji, toteż mamy prawie 100% zdawalność. Także szkolenie okresowe odbywa się metodą e-learningu, zawodowy kierowca może w każdej chwili rozpocząć szkolenie i przejść przez nie w dowolnym, wybranym przez siebie momencie.

Wtedy też otwarliśmy nasz nowy drugi plac manewrowy wraz z biurem na ul. Czyżowickiej 81a, gdzie jesteśmy do Waszej dyspozycji codziennie od 9 do 17.

W 2012 roku uzyskaliśmy akredytację Śląskiego Kuratora Oświaty świadczącą o wysokim poziomie naszych szkoleń.

Największe jak dotąd zmiany przyniósł jednak 2013 rok, kiedy wprowadzono nowe kategorie prawa jazdy- AM i A2 oraz wymieniono pojazdy egzaminacyjne na A, A1 oraz C i CE. Oczywiście aby jeszcze lepiej przygotować do egzaminu i zmniejszyć stres z nim związany, zakupiliśmy identyczne pojazdy: na AM motorower Romet, na A1 motocykl Romet, na A2- motocykl Suzuki Gladius, na A też Gladius, lecz o większej mocy, nowy autobus na kat. D- AUTOSAN oraz nasz największy zakup, którym nie może pochwalić się żaden ośrodek w naszym regionie- MAN TGL 2013 r. na kat. C wraz z przyczepą Konar, zestaw jest dokładnie taki sam jak na egzaminie w Ośrodku Egzaminowania w Jastrzębiu Zdroju.

1 stycznia 2013 rok przyniósł jeszcze zmiany w szkoleniach teoretycznych- możliwość szkoleń kierowców metodą e-learningu, bez wychodzenia z domu, nasz ośrodek oczywiście daje kursantom możliwość wykorzystania tej metody nauczania, szczególnie polecanej zapracowanym osobom, bądź mieszkającym poza Wodzisławiem.

Jakie jeszcze zmiany nas czekają nie wiemy, ale ciągle będziemy się rozwijać, aby zapewnić naszym kursantom najwyższy możliwy poziom usług!

Dziękujemy za Wasze zaufanie!!!

Zapraszamy na kursy:

- kat. A, A1, A2, AM

- kat. B

- kat. BE

- kat. C

- kat. CE

- kat. D

- Kwalifikacja wstępna

- Kwalifikacja wstępna przyspieszona

- Szkolenia okresowe

Wszelkich informacji udzielamy w biurze ośrodka:

  1. Wodzisław Śl. ul. Czyżowicka 81a codziennie od 9 do 17, w soboty do 13

lub pod numerem telefonu: 604542891

 

ZAPRASZAMY NA KURSY ORGANIZOWANE PRZEZ NASZ OŚRODEK :)